235 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Od svého vzniku „ušly“ velmi dlouhou cestu od slunečních hodin až ke vteřinové ručičce. Není potřeba si nic nalhávat, čas chceme mít všichni pod kontrolou a stejně tak tomu bylo i v dobách dávno minulých. První zmínky o hodinách spadají do dob Starověkého Egypta cca 2000 let před naším letopočtem, kde si lidé sestrojovali tzv. sluneční hodiny. Nevýhodou těchto hodin je, že fungují pouze v době, kdy svítí sluníčko. O pár století později se začaly objevovat hodiny vodní (ty byly oproti hodinám slunečním velmi nepřesné), ohnivé (svíčkové), kahancové a pro nás asi nejznámější přesýpací hodiny.

Velkým skokem v tehdejší hodinařině byl vynález mechanických hodin ve středověké západní Evropě na konci 13. století. Tyto mechanické hodiny oznamovaly čas pomocí zvonků, protože neměly ciferník ani ručičky. V dalším století k hodinám přibyl otočný ciferník a ručička – ano v této době byla ručička statická a ciferník se kolem ní otáčel. V roce 1577 přibyla na hodinách ručička minutová. V této „kompletní“ podobě se s mechanickými hodinami setkáváme dodnes.

Sedmdesátá léta můžeme označit jako další velký milník hodinařiny. V tomto roce spatřily světlo světa quartzové hodiny. Tento systém byl vynalezen ve Švýcarsku a v současné době patří quartzový hodinový strojek mezi nejčastěji používané hodinové strojky.

Dnes nejsou hodiny pouze ukazatelem času, ale staly se neodmyslitelnou součástí našich domovů i kanceláří. Mnozí z nás vybírají Hodiny do téměř všech místností svého domova a umístění i design hodin bývá velmi často součástí plánování celého interiéru. Výsledkem pak může být i místnost, ve které jsou hodiny dominantním prvkem a je jim věnován náležitý prostor.

 

Naše virtuální stěny jsou plné hodin mnoha designů i stylů

 

Prohlédněte si všechna zákoutí našeho online hodinářství a zpestřete si domov nebo kancelář „šperkem“ v podobě nástěnných nebo stolních hodin. Nebojte se překvapit své příbuzné, přátele, nebo kolegy v práci dárkem s trvalou hodnotu, který jim bude dělat radost dlouhé roky. Volbou číslo 1 bývají nástěnné hodiny také jako svatební dar.

My přidáme zákaznický servis, který vám je k dispozici od 7 do 22 hodin každý den včetně sobot a nedělí a k vybraným modelům hodin tužkovou baterii zdarma.

PS: pokud Vám hodiny do interiéru nezapadnou nebo se s dárkem netrefíte do vkusu, nemusíte se ničeho bát. Během 30 dnů je u nás můžete vyměnit nebo vrátit (i bez udání důvodu).

Ekoligicky baleno
Klademe důraz na ekologii
baleno do zbytkových kartonů
Vlastní foto
Vlastní foto
fotíme vlastní fotky