32 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Od svého vzniku „ušly“ velmi dlouhou cestu od slunečních hodin až ke vteřinové ručičce. Není potřeba si nic nalhávat, čas chceme mít všichni pod kontrolou a stejně tak tomu bylo i v dobách dávno minulých. První zmínky o hodinách spadají do dob Starověkého Egypta cca 2000 let před naším letopočtem, kde si lidé sestrojovali tzv. sluneční hodiny. Nevýhodou těchto hodin je, že fungují pouze v době, kdy svítí sluníčko. O pár století později se začaly objevovat hodiny vodní (ty byly oproti hodinám slunečním velmi nepřesné), ohnivé (svíčkové), kahancové a pro nás asi nejznámější přesýpací hodiny.

Velkým skokem v tehdejší hodinařině byl vynález mechanických hodin ve středověké západní Evropě na konci 13. století. Tyto mechanické hodiny oznamovaly čas pomocí zvonků, protože neměly ciferník ani ručičky. V dalším století k hodinám přibyl otočný ciferník a ručička – ano v této době byla ručička statická a ciferník se kolem ní otáčel. V roce 1577 přibyla na hodinách ručička minutová. V této „kompletní“ podobě se s mechanickými hodinami setkáváme dodnes.

Sedmdesátá léta můžeme označit jako další velký milník hodinařiny. V tomto roce spatřily světlo světa quartzové hodiny. Tento systém byl vynalezen ve Švýcarsku a v současné době patří quartzový hodinový strojek mezi nejčastěji používané hodinové strojky.

Dnes nejsou hodiny pouze ukazatelem času, ale staly se neodmyslitelnou součástí našich domovů i kanceláří. Mnozí z nás vybírají hodiny do téměř všech místností svého domova a umístění i design hodin bývá velmi často součástí plánování celého interiéru. Výsledkem pak může být i místnost, ve které jsou hodiny dominantním prvkem a je jim věnován náležitý prostor.

 

Naše virtuální stěny jsou plné hodin mnoha designů i stylů

 

Prohlédněte si všechna zákoutí našeho online hodinářství a zpestřete si domov nebo kancelář „šperkem“ v podobě nástěnných nebo stolních hodin. Nebojte se překvapit své příbuzné, přátele, nebo kolegy v práci dárkem s trvalou hodnotu, který jim bude dělat radost dlouhé roky. Volbou číslo 1 bývají hodiny také jako svatební dar.

My přidáme zákaznický servis, který vám je k dispozici od 7 do 22 hodin každý den včetně sobot a nedělí a k vybraným modelům hodin tužkovou baterii zdarma.

PS: pokud Vám hodiny do interiéru nezapadnou nebo se s dárkem netrefíte do vkusu, nemusíte se ničeho bát. Během 30 dnů je u nás můžete vyměnit nebo vrátit (i bez udání důvodu).

Ekoligicky baleno
Klademe důraz na ekologii
baleno do zbytkových kartonů
Vlastní foto
Vlastní foto
fotíme vlastní fotky